Závady a zkušenosti

Rád bych v této malé rubrice zmínil i některé mouchy, které můj Keeway má. Co si budeme nalhávat, nic není dokonalé. Zvlášť za ty peníze :-)) A také rád příjmu Vaše zkušenosti a různé informace ohledně závad apd. Můžete své poznatky psát do diskuze na http://www.scooter-tuning.cz/mid/menu/diskuse.html, kde je přímo sekce Keeway Hurricane a kde pod jménem Jarda vystupuju. Můžete mi tam poslat i soukromou zprávu. Časem zřídím (pokud nezapomenu) pro tuhle stránečku i samostatnou emailovou schránku.

 

Takže co jsem zjistil (spolu s jinými):

1/ od výrobce nedotažená zpětná zrcátka - stačí vzít klíč a dotáhnout.

2/ některým vadí příliš měkké zadní odpružení, což se projeví především při jízdě vedvojici, kdy se jde někdy nadoraz.

3/ při zahřátém motoru se hůře startuje, je třeba trochu plynu. Studený motor naskočí hned.

4/ Maximálku z kopce mám zatím 70kmh (tachometr má číselnou řadu do 80kmh). Po rovince to jezdí kolem 50 až 60kmh. Do kopce (především prudkého nebo táhlého) musíte počítat s poklesem rychlosti až na 30kmh.

5/ Díky jednomu z Hurikánistů máme informaci, jak to šupajdí po odblokování (viz. tuning): Hurikánek pak jezdí po rovince až 75kmh (možná i víc) a do kopce se neprojevuje pokles výkonu tak razantně. Do kopce to jede 40-45kmh (možná i víc).

6/ Zkušenost jednoho z Vás: "odlepují se konce nálepek na těch šedých plastech vepředu (ty plasty nejsou úplně hladké jako např. ty barevné). Řešil jsem to důkladným odmaštěním a podlepením oboustrannou lepicí páskou. Zatím to drží."

7/ Svěla svítí i ve dne velmi dobře, což v městském provozu oceňuji. V noci jsem jel snad jednou, takže nemůžu posoudit, ale zkušenost jednoho z Vás: "světlo svítí na můj vkus dost vysoko a dálkové světlo ani nepoužívám - svítí do nebe."

8/ Zkušenost jednoho z Vás: "Nekdy mam pocit, ze kdyz zastavim - jako by zustaly viset otacky. Ne vzdy spadnou na uplne minimum." Já osobně s tímto zkušenost skoro nemám. Možná se to stalo jednou dvakrát, ale jinak pohoda.

9/ Další rada od Vás: "Padajici gumove krytky zrcatek. Videl jsem v servisu, ze to mel chlapik oblepene cernou izolackou- staci jen prouzek 2x-3x obmotat pod tu gumu."

10/ Hurikánek má bezdušové pneumatiky! 

 


 

 

 

To je zatím vše. Další zkušenosti vítám.