TUNING

..věčné téma

Co se týká tuningu Keeway Hurricane tak se toho popravdě zatím moc neví. Zajímavé jsou v tomto směru diskuze na polském serveru (viz. odkazy). Údajně je Hurikánek omezen zmenšením výfukové trubice v jedné její části. Zda k odstranění této blokace dojde při první garančce (500km) to se neví. Ale počítám že příští týden na garančku půjdu, tak uvidíme. Pokud by blokaci neodstranili, zkusím to sám a pak se uvidí co a jak. Samozřejmě i k tomuto tématu uvítám nějaké názory. Zatím je možné probrat to v diskuzi na http://scooter-tuning.kvalitne.cz/forum/viewforum.php?f=3.

ODBLOKOVÁNÍ:

Tak jsou k dispozici první údaje z odblokování Hurikánka.

Motor je trochu hlucnejsi - ma to takovy specificky plechovy zvuk. Rychlost 70km/h! Do kopce 45-55km/h. První garančka stála 500 Kč,-.

Vzhledem k tomu, že jsem píchnul zadní kolo, mrknul jsem se při montáži rovnou na výfuk a na ono pověstné zúžení. Tak tady máte nějaké fotečky:

Zúžení:

Vlevo zúžení, vpravo těsnící kroužek:

Výfuk:

Ústí výfuku, do kterého zapadne zúžení:

Výfukový výstup na bloku motoru:

V horní části je vidět opět výstup výfuku na bloku motoru:

Můj komentář: není žádný problém sundat výfuk. Jak je vidět, drží na dvou šroubech. Jako problém se ukázalo zpětné nasazení po vyjmutí zúžení. Těsnící kroužek (navinutý tenký plíšek) totiž zapadá do vniklé prohlubně a přestává těsnit, což poznáte hned po nastartování. Bohužel bez těsnění nejdou oba kusy proti sobě pevně spojit, protože jeden z nich je mírně prohlý. Pokusím se to vyřešit klingeritem, nebo šikovněji nasazeným těsněním. Na pátem obzárku je vidět otvor k válci, který je zúžen nějakým smaltem nebo čím, je to měké na dotek. Zřejmě je to taky jakýsi druh omezení.

 

Moje první garančka:

Tak mám za sebou první garančku (ujeto 561 km). Stála mě 245 Kč,- a o odblokování nic nevěděli, ale prý se informují, tak se uvidí. Nechtěl jsem to lámat přes koleno.  Nicméně jsem zatím s garančkou spokojený. Je opravdu vidět, že na to šáhli a nevzali si peníze jen tak. Motor líp táhne, brzdy líp brzdí, volnoběh líp volnoběží :-)